LJUSSTAKE / SKULPTUR, keramik, Olli Vasa, Arabia. 1993.

Gråblå glasyr med förgyllningar. Märkt i massan OV/HM 38/-93 ARABIA FINLAND. Höjd 24,5 cm.

Sedvanligt slitage, enstaka repor.

Utropspris
150 EUR