Smycken
506829

GARNITYR, 3 delar, 18k guld samt syntetiska spineller Gustav Dahlgren & Co Malmö, 1940-tal. Total vikt 11 g.

Ring samt hänge från Gustav Dahlgren. Örhängen med skruv från Karl Thure Emanuel Karlsson i Malmö. Hänge, höjd 3,5 cm. Ring, storlek 18,25/57. Örhängen med skruv, diameter 1 cm.

Bruksslitage, ring med något defekt form.

Utropspris
2 000 SEK