KANNOR OCH FAT, 3 delar, porslin, Sarreguemines och Rörstrand, omkring år 1900.

Kannor i form av grisar, höjd 22-24 cm. Fat Rörstrand med dekor av grisar, längd ca 39 cm.

Bruksslitage. Några repor. Krackelyr.

Utropspris
1 500 SEK