Elis Bergh

(Sverige, 1881-1954)
Elis Bergh
(Sverige, 1881-1954)

GLASSERVIS, 83 delar, "Kent", Elis Bergh, 1900-tal.

5 karaffer, 10 selterglas, 12 grogglas, 12 rödvinsglas, 11 vitvinsglas, 12 champagnekupor, 11 snapsglas, 10 portvinsglas.

Slitage, repor,

Utropspris
15 000 SEK