VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Målat och bronserat. Skuren dekor. Glasad dörr med bakomliggande hyllplan. Tre lådor under dörr. Beslag av mässing. Bredd 58. Djup 40. Höjd 178 cm. Nyckel finns.

Mindre avslag på krön. Repor och märken.

Utropspris
4 000 SEK