Madeleine Pyk – en samling F769

VARMDRYCKSGLAS, 4 st, BÄGARE PÅ FOT, 6 st, och KARAFF, glas, bl a Hovmantorp, Sverige.

Rött glas. Karaffens höjd 18,5 cm. Varmdrycksglas, med hänkel i klart glas, etikettmärkta, höjd 11 cm. Bägare på fot, höjd 11 cm.

Enstaka kantnagg och repor.

Utropspris
200 EUR