RAKBORSTE, silver, Oscar Strömbäck, samt LAPPSKED, silver, Anton Sandberg, Haparanda 1897 resp 1908. Vikt ca 70 gram.

Rakborste i konformad hylsa med lock, längd ca 12 cm. Lappsked med gravyr samt ringhängen, längd ca 13 cm.

Smärre slitage. Repor, enstaka märken. Rakborsten med namngravyr.

Utropspris
3 000 SEK