Bl a teakfaner. Skjutdörrar med bakomliggande hyllinredning. Mittpartiets skjutdörrar med bakomliggande hyll- och lådinredning samt spegel. Underliggande skjutdörrar samt lådor. Längd 200 cm, bredd 51 cm, höjd 114 cm.
Bruksslitage. Fläckar. Märkbart nötmärke. Viss odör.