BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.

Lös konturerad stenskiva. Tre lådor med intarsia, motiv med putto i medaljong. Metallbeslag och dragringar. Bredd 110, djup 48, höjd 81 cm. Nyckel finns.

Låst vis inskrivning. Bruksslitage.

Utropspris
3 500 SEK