Madeleine Pyk – en samling F769

SOFFA, rokokostil, 1800-talets slut.

Svänd rygg med skuren, floral dekor. Fast, stoppad sits och rygg med djuphäftning. Längd 185 cm, djup 70 cm, tot. höjd 99 cm, sitthöjd ca 44 cm.

Bakbenen lösa, märkbara skador, lukt.

Utropspris
300 EUR