SOFFA, biedermeierstil, 1900-talets början.

Mahognyfanerad. Utåtsvängda armlän med löstagbara, cylinderformade kuddar. Skuren dekor, framtill avslutande tassar. Fast, stoppad sits. Längd 230 cm, djup 77 cm, höjd 95 cm, sitthöjd ca 45 cm.

Slitage, fanerskador, avslag, märkbara repor.

Utropspris
300 EUR