LJUSKRONA, Maria Theresia, 1900-talets första hälft.

Glasklädd stomme av metall, åtta svängda ljusarmar, behängd av olikformade prismor i form av droppformar och blommor. Höjd ca 90 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Smuts. Ljusmanschett trasig. Nagg.

Utropspris
6 000 SEK