KARAFFER, 3 st, glas och silver, Böhmisk typ, daterade 1934 och 1936.

Ofärgat och bernstensfärgat glas. Två karaffer med mynning i silver, finska stämplar. Höjd 22-38,5cm.

Bruksslitage. Mindre nagg.

Utropspris
1 500 SEK