BORD, modell 91 och STOLAR, 4 st, modell 68, Alvar Aalto, Artek, 1970-80-tal.

Bord lackad björk och svart linoleumyta, stämplad. Diameter 125 cm, höjd 72 cm.
Stol lackad björk, sits svart linoleum. Sithöjd 44 cm, total höjd 68 cm

Slitage, repor, stötmärken. Bordsytan vaxad.

Utropspris
500 EUR