SOPPSLEV samt TÅRTSPADE, silver och trä, 1800-tal.

Tårtspade, märkt G.D, Stockholm 1850, växtslingor. Soppslev, otydlig mästarstämpel, Göteborg 1858. Längd ca 27-45 cm.

Gravyr. Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK