Smycken
510911

ARMBAND, 18k vitguld med diamanter med äldre briljantslipning tot ca1,00ct. 1900-talets första hälft. Totalvikt 9,7g.

Doserat, mittsten ca 0,38ct. Längd ca16,5cm. 2 extra länkbitar medföljer. Diamanter med inneslutningar. I originaletui C.G. Hallberg, Stockholm.

Slitage.

Utropspris
6 000 SEK