BORDSLAMPA, art deco, 1900-talets andra kvartal.

Patinerad metall. Runt klot uppburet av tre örnar på rund fot. Höjd 42 cm inkl skärmhållare.

Slitage, anlöpningar, smärre skador. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK