SKÅP, 1900-talets första hälft.

Mahognyfanér med skuren dekor. Hyllinredning bakom skåpsdörrar samt fyra små lådor bakom luckor. Höjd 128, bredd 136, djup 44,5 cm. Nyckel medföljer. Nyckel finns.

Bruksslitage, repor och stötmärken. Nötningar på skåpets främre mittparti.

Utropspris
2 500 SEK