RÖKBORD, 1900-talets början.

RÖKBORD, 1900-talets början.

Mahogny. Rund skiva med mässingsinläggning med godronnerade sidor. Avsmalnade ben med kannelerade ben. Diameter ca 92. Höjd ca 72 cm.

Slitage. Sprickor. Solblekt. Fläckar. Repor. Anlöpningar.

Utropspris
2 500 SEK