GUNGHÄST, omkring år 1900.

GUNGHÄST, omkring år 1900.

Bemålat trä. Skuren och bemålad dekor. Svans i tagel. Längd 82 cm, höjd 56 cm.

Hårt slitage. Skador. Avslag. Fläckar. Huvud något löst sittande. Delvis senare bemålning.

Utropspris
1 500 SEK