LJUSSTAKAR, ett par, sengustaviansk stil, 1800-tal.

Mahogny och mässing. Kvadratisk fot med kannelerad stam. Godronnerad ljushållare med löstagbar manschett. Höjd 21 cm.

Bruksslitage, ena ljusmanschetten sitter fast.

Utropspris
4 000 SEK