Smycken
513787

KRÅSNÅLAR, 4 st. Bl.a. 18k guld. 1800-talets slut.

Kråsnål med fasettslipad lila sten.
Kråsnål med liten pärla, C G Hallberg, Stockholm 1898, i originalask.
Kråsnål med scarabé.
Kråsnål med knut.

Bruksslitage. Några ställvis aningen sneda.

Utropspris
2 500 SEK