Idegran. Rak form, vitrin upptill, låda med bakomliggande hyll- och skrivinredning, samt skåp med två dörrar nedtill. Nycklar finns. L 64, 41, h 188.
Smärre slitage och repor samt viss bortskavd yta efter tejp.