SÄNGBORD, ett par, 1900-talets fjärde kvartal.

Mahogny. Underrede i kromad metall. Längd 55 cm, bredd 45 cm, höjd 60 cm.

Bruksslitage. Mindre märken och anlöpningar.

Utropspris
2 000 SEK