VITRINSKÅP, England, 1700/1800-tal.

Rak form med brutet krön. Glasat dörrpar med bakomliggande hyllor. Klaff med bakomliggande lådor samt utdragslådor. Beslag i mässing. Längd ca 61, djup ca 46, höjd ca 181 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken/nagg. Nyckel endast till utdragslådor. Renoverad. Lagningar, bland annat vid fötter.

Utropspris
6 000 SEK