SERVIS, flintgods, 35 delar. "Picknick" och "Pomona". Marianne Westman, Rörstrand.

6 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 6 assietter, 2 rektangulära uppläggningsfat, 3 runda uppläggningsskålar, 2 ovala uppläggningsskålar, 1 rektangulär bricka/uppläggningsfat, 2 karotter med lock, 1 uppläggningsskål med handtag, 1 kanna, 2 små såssnipor, 1 liten skärbräda, 1 litet rektangulärt fat/skål, 1 burk.

Bruksslitage, repor och fläckar, smärre färgnötningar i dekoren, smärre kantnagg.

Utropspris
6 000 SEK