SERVIS, 46 delar, porslin, "Berså", Stig Lindberg, Gustavsberg.

8 mattallrikar, 7 djupa tallrikar, 5 kaffekoppar med fat, 5 assietter, 1 kaffekanna, 1 kanna, 1 sockerskål, 1 gräddkanna, 1 burk med trälock, 1 marmeladburk med lock, 3 uppläggningsfat, 6 äggkoppar, 1 saltkar, 1 pepparkar, 3 uppläggningsskålar, 1 terrin med lock.

Bruksslitage, några avskavningar i dekoren, smärre kantnagg. Repor och fläckar.

Utropspris
6 000 SEK