KRÄFTSERVIS, 7 delar, flintgods, Göteborg, 1900-talets första hälft.

Reliefdekor av kräftor. Sex assietter samt uppläggningsfat.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter, mindre nagg. En assiett med flisa samt spricka.

Utropspris
1 500 SEK