BOKSKÅP/VITRINSKÅP, så kallad Ideal-bokhylla, Åtvidaberg, 1900-talets början.

Ek. Tre hyllsektioner med uppfällbara glasdörrar. Underdel med två dörrar med bakomliggande hyllplan. Brickmärkt. Höjd ca 210 cm, längd ca 95 cm, djup ca 55 cm. Medföljande kopia på kompendium. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken

Kompendi

Utropspris
8 000 SEK