BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Fanerad i olika träslag. Intarsiadekor. Beslag i gulmetall. Stenskiva. Tre lådor. Längd 95 cm, bredd 48 cm, höjd 85 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Krackelyrer i lacken. Fanerskador. Några spikar saknas till dekorelement. Smärre fläckar samt renoveringar. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK