VÄGGAPPLIQUE, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Förgylld mässing. Svängd form. Genombruten dekor av bladverk. För tre ljus. Höjd 22 cm.

Några bucklor. Prismor saknas.

Utropspris
1 500 SEK