TALLRIKAR, 4+4 st, porslin, Bröderna Kornilov, (Братьев Корниловых) 1884-1917, S:t Petersburg.

Floral dekor mot vit fond, konturerad kant med förgyllning.
4 st flata tallrikar.
4 st djup tallrikar.
Diameter 24 cm.

Slitage, en med hårfin spricka.

Utropspris
500 EUR