PALL, Poul Hundevad, Vamdrup, Danmark, 1960-tal.

"Guldhøjstolen". Hopfällbar benställning i teak, sits av naturfärgat skinn. Bredd 48, djup 39, höjd 36 cm. Spår av etikett på sitsens undersida.

Bruksslitage, fläckar och nötningar på sitsen.

Utropspris
5 000 SEK