TALLRIKAR, 2 st, porslin Kina 1700-tal samt TALLRIK, porslin, Japan tidigt 1900-tal.

2 st, målad dekor i underglasyrblått. Diameter 23 cm. 1 st målad dekor i Imari färger. Diameter 22 cm.

Slitage, skador, tillverkningsdefekter.

Utropspris
150 EUR