SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1900-talets andra hälft.

Ovala ramar och skuret trä. Krönta av örnar. För ett ljus. Höjd 55 cm.

Bruksslitage. Lösa krön. Några sprickor.

Utropspris
1 500 SEK