Smycken
51847

HÅRKAMMAR, 3 st, sköldpadd och metall, tidigt 1900-tal, Spanien.

Kammar i sködpadd med detaljer i gulmetall dekorerad med blommor. En större samt två mindre. I orginalask, med handskriven katalogisering. B 11-13.

Proviniens: Enl. uppgift Wilhelmina von Hallwyl.

Slitage. Piggar saknas.

Utropspris
2 000 SEK