DOCKSKÅPSMÖBLER, 18 delar + tillbehör, Nolbyn, värmländskt hantverk, 1950-tal.

Golvur, 2 stolar, 2 taburetter, gustaviansk stil, 3 halvmånebord, 4 spjälstolar, skänk, byrå gustaviansk stil, öppen spis, salongsbord empirestil, lyrbord empirestil. Tillbehör bla karaff med glas, glasskål på fot, ljusstakar. Stämpelmärkta.

Slitage. Mindre skador. En stol saknar ben.

Utropspris
4 000 SEK