BÖCKER, 2+2 band, bla August Strindberg "Svenska Folket" och Claes Lundin "Gamla Stockholm" resp "Nya Stockholm".

2 volymer av "Gamla Stockholm" och "Nya Stockholm", 1890 respektive 1912. 2 volymer av "Svenska folket" I-II, av August Strindberg, Stockholm 1882.

Slitage, märken samt mindre skador. Ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK