SLAGBORD, "Maria Flap", Bruno Mathsson, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1962.

Skiva fanerad i ek. Brännmärkt. Total längd 280 cm, bredd 90 cm, höjd 72 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Repor. Skador i lacken.

Utropspris
15 000 SEK