BORD. "Superellips" design Bruno Mathsson och Piet Hein för Bruno Mathsson International.

Björkfanerad med förkromade spännben. Längd 320 cm. Bredd 160 cm. Höjd 71 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Fanérskador under bordsskivan vid skarven.

Utropspris
4 000 SEK