Soffa, Karl Johanstil, betsat trä med svärtade detaljer, längd 64 cm. Vagga, ådringsmålad, längd 39 cm. Docka med porslinshuvud och armar av biskvi, längd 35 cm.
Bruksslitage. Repor och märken. Färgbortfall. Docka med nagg. Skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.