Madeleine Pyk – en samling F769

Märklin

(Tyskland, Född 1859)
Märklin
(Tyskland, Född 1859)

PARTI MÄRKLIN, 37 delar, Tyskland, omkring 1900-talets mitt.

Lok "Statens Järnvägar 884, 1955", 32 tågspår, 4 vagnar.

Lok i kartong i nyskick, 20 spår i 2 kartonger i nyskick, tågvagn i kartong. 3 vagnar med slitage, varav en med delar som saknas. 12 spår med slitage. Bruksslitage. Enstaka märken. Ej fullständigt genomgången. Mekanisk funktion ej kontrollerad.

Utropspris
3 000 SEK