YTTERFODER, 2 st snarlika, porslin, en märkt Gustafsberg 1908, en märkt Rörstrand.

Dekor av landskap samt segelfartyg. På förgyllda kulfötter. Höjd 18. Diameter 18 och 20 cm.

Glasyrslitage. Krackelyr.

Utropspris
3 000 SEK