SERVISDELAR, 25 st, flintgods, "Picknick" och "Pomona". Marianne Westman, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Sex assietter, fem djupa tallrikar, sex tallrikar, lockkarott, tre uppläggningsfat, fyra skålar.

Bruksslitage. En del med glasyrbortfall, fyra delar med flisor, en del med nagg samt en del med spricka.

Utropspris
4 000 SEK