BERGERÉR, två snarlika. Louis XVI-stil. Sekelskiftet 1900.

Skuren förgylld dekor. Diverse stavdekorer. Armlän med akantus mm. Grön klädsel.

Färgbortfall. Smärre dekorskador. Ytslitage. Obetydliga fläckar.

Utropspris
10 000 SEK