LJUSKRONA, 1900-talets första hälft. Höjd ca 60 cm.

Stomme av mässing. Fem svängda ljusarmar. Behängd med prismor och kläppar av grönt glas.

Ej funktionstestad. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK