BORDSLAMPA, mässing och trä, 1940/1950-tal.

Uppåt avsmalnande kannelerad stomme i bonat trä på rund mässingsfot. Emaljerad skärm med dekorerad knopp. Höjd ca 50 cm.

Ej funktionstestad. Liten emaljskada. Repor. Märken. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK