SPEGEL, empire, Erik Gustaf Silfvernagel (f 1795-d 1829), Hudiksvalls Hallstämpel.

Målad och bronserad. Dekor av sfinxer och maskaroner. 83 x 48 cm.

Slitage. Ombronserad. Repor och märken. Färgbortfall. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK