KELIM, 2 st. Anatolien. Ca 201 x 82 cm och 320 x 79 cm.

Stiliserat polykromt mönster. Tillverkade i två våder, en våd saknas till varje kelim.

Slitage, lagningar, fläckar, omgjorda franskanter på den större.

Utropspris
2 500 SEK