MATSERVIS, porslin, "Fågel Blå", Rörstrand.

Dekor i blått med fågel, blommor och bladverk. 12 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 3 skålar samt ett serveringsfat. Mattallrikarnas diameter 24 cm.

Bruksslitage. Något nagg. Någon med krackelyr.

Utropspris
5 000 SEK